Previous Story
Anna Todd: After – Miután
Posted On 2019 ápr 06
Comment: 0
Szerző: Willow West

.
„Volt egy időszak Tessa életében, amikor még nem ismerte Hardint, de miután találkoztak, az élet megváltozott. (Mármint élete első tizennyolc éve?)
Tessa igazi jó kislány. Egy rendes fiúval jár már évek óta, vannak tervei, ambíciói, és az anyja ügyel rá, hogy az élete a megfelelő irányban haladjon tovább.
Aztán elsőévesként beköltözik az egyetem kollégiumába, és találkozik Hardinnal. Azonnal feltűnik neki a tetovált, piercinges fiú, aki angol akcentussal beszél, és mindenben különbözik attól, amit Tessa az addigi életében megszokott.
Hardin rendkívül mogorva, sőt kifejezetten ellenséges vele, és a viselkedése miatt Tessának gyűlölnie kéne őt. Gyűlöli is, amíg egy este egyedül nem maradnak a fiú szobájában. Tessát megragadja a fiú sötét személyisége, és amikor megcsókolják egymást, olyan szenvedély támad fel benne, amilyet még sohasem tapasztalt.
Hardin hol gyönyörűnek nevezi, hol egy szó nélkül eltűnik, mintha egyáltalán nem érdekelné. A nemtörődöm viselkedése és a gorombasága ellenére Tessa úgy érzi, ha sikerül mélyre ásnia, megtalálja az igazi Hardint a hazugságok felszíne alatt. Hardin újra és újra eltaszítja, de csak azért, hogy aztán még közelebb vonja magához.
Tessának megvan a tökéletes barátja. Miért igyekszik ennyire legyőzni a saját sértett büszkeségét, és Hardin előítéletét a rendes lányok iránt?
Talán azért, mert ez szerelem?”
.
.
Mielőtt a fülszövegre térnék, el kell mesélnem, miért is lett számomra figyelemfelkeltő az előzetes. Megpendít egy szüzességgel kapcsolatos gondolatot, bár lehet, hogy csak nekem. És ez nem is lenne rossz. A mai világban, ahol vannak olyan lányok, akik már egy pohár italért is térdelnek, olyan filmet vagy könyvet készíteni, ami a szüzességnek értéket és fontosságot ad, hiánypótló alkotás lehet. Sajnos a könyv fülszövege ebből a gondolatból már nem sugall semmit. Nekem mindössze annyi jött le, hogy Hardin óvodás, Tessa pedig mazochista. De ne legyünk előítéletesek. Lehet, hogy Hardin viselkedése mögött komoly érzelmi probléma, vagy múltbeli emlékek állnak, Tessa pedig tényleg ennyire szeretne rajta segíteni, mert Hardin megérdemli.
.
.
A történet elég klisés: tipikus jó kislány bekerül a főiskolára, megtetszik neki a helyi menő csávó, és elindul a se veled, se nélküled. Persze ez nem lenne baj, ha fel lenne töltve érzelemmel, komoly konfliktusokkal, esetleg valami pozitív üzenettel (mondjuk azzal, amit az előzetes nekem sugallt). Sajnos mély csalódással vettem tudomásul, hogy ebben semmi ilyesmi nincs (ha mégis, nekem nem sikerült megtalálni). Jellegtelen karakterek vitatkoznak a semmin. És ami még ennél is jobban zavart, hogy indokolatlanul sok benne a szex. Minden vita, veszekedés végén egymásnak esnek, mert az mindenre megoldás.
.
.
És ha már a karaktereknél tartunk. Itt van nekünk Hardin, akiről csak onnan tudjuk, hogy ő a rosszfiú, mert mindenki mondogatja, nyilván mert ki van tetoválva, mint a kikötői dokkmunkások, meg bőrdzsekit hord (és néha biztos a piroson is áthajt). Ugyan kapunk némi magyarázatot a viselkedésére, de sajnos az író se mélységgel, se érzelmekkel nem töltik meg, így eléggé érdektelen volt számomra.
.
.
Tessa viselkedése még Hardinénál is érthetetlenebb számomra. Oké, hogy helyes, de a srác semmit nem tesz igazán azért, hogy megnyerje Tessát. Kettejük kapcsolata nekem végtelenül óvodásnak hatott, kicsit ilyen hajhúzkodás, mert tetszel kategória.
.
.
Sajnos a lezárás nem hozott megkönnyebbülést, maximum annyiban, hogy örültem, hogy túlvagyok rajta. Olyan érzésem volt, mintha az írónő nem is ide akarta volna kifuttatni az eseményeket, csak rászóltak, hogy leadási határidő, és így sikerült.
.
Egy szó, mint száz, nekem nem jött be ez a történet. Persze elég sokaknak igen, szóval lehet, hogy a hiba bennem van, de ha kicsit is számít a véleményem, inkább válasszatok mást.
.
.